do kasy suma: 0,00 zł
0

PREZENT DO ZAMÓWIEŃ POW. 250 ZŁ ❤️

Czy warto stosować matę do akupresury? Jak używać maty zdrowotnej, czyli Shivamaty? 0
16.jpg

Czy warto stosować matę do akupresury? Jak używać maty zdrowotnej, czyli Shivamaty?

W tym artykule dowiesz się:
- czym jest Shivamata,
- jakie korzyści przynosi jej stosowanie,
- jakie są przeciwskazania do użytkowania tego produktu,
- poznasz dokładny opis oraz zobaczysz zdjęcia polecanych pozycji i ćwiczeń,
- dowiesz się, kto o nas napisał artykuł!


Czym jest i jak działa mata do akupresury, czyli Shivamata?

Jest to produkt, który przynosi wiele korzyści zdrowotnych oraz pozwala się zrelaksować, dzięki czemu wpływa pozytywnie na ciało i ducha, a co za tym idzie poprawę jakości życia.

Jest odpowiedni dla osób w różnym wieku, sprawdzi się zarówno w różnych dolegliwościach bólowych, w stanach stresu i napięcia oraz po treningu jako sposób na rozluźnienie i chwila odprężenia.

Dzięki temu, że matę można wykorzystywać na różne sposoby to jest to również wspaniały pomysł na prezent, gdy chcemy zatroszczyć się o najbliższych.Shivamata została opracowana na podstawie tradycyjnej chińskiej akupunktury i terapii moksą, a także pradawnego systemu pielęgnacji ciała, stosowanego przez indyjskich joginów. Działanie maty zdrowotnej opiera się na bezinwazyjnej akupresurze. Na macie znajdują się delikatne kolce, które w zetknięciu ze skórą, uciskają kanały i punkty poszczególnych części ciała (tzw. meridiany).Jest to rozwiązanie, które pomoże zadbać w sposób holistyczny o zdrowie, lepsze samopoczucie i urodę. My w Skincarelover właśnie w takie podejście wierzymy, aby dbać o siebie na wielu płaszczyznach, a ta mata właśnie to umożliwia.Czy warto stosować matę do akupresury? Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

W zależności od indywidualnych potrzeb można stosować ją na różne sposoby, wykonując różne pozycje na macie. Każda pozycja jest dedykowana do rozwiązania innych problemów.

 1. Skutecznie zwalcza różnego rodzaju bóle np. głowy, szyi, pleców, ramion i stawów

 • Stosowanie pobudza punkty akupresurowe i nerwowe wokół kręgów, dzięki czemu pomaga w wielu schorzeniach kręgosłupa.

 • Pomaga rozładować napięcia w pośladkach i odcinku lędźwiowym, co dodaje energii oraz zapewnia stabilności. Przynosi rownież ulgę osobom cierpiącym na rwę kulszową.

 • Chęć poczucia ulgi i uwolnienia od bólu, są bardzo częstą przyczyną, dlaczego ludzie decydują się wypróbować tę metodę dbania o siebie i swoje zdrowie.

 • Ulga od bólu bez tabletek i leków.


2. Pomaga uwolnić różnego rodzaju napięcia

 • Sprawia, że napięcia w szczęce i karku zostają uwolnione, co jest zbawienne przy napięciach twarzy i zgrzytaniu zębami.

 • Redukuje napięcia w przeponie, zwiększa metabolizm, usprawnia proces oddychania.


3. Przynosi głębokie odprężenie

Sesja na macie przyniesie chwilę relaksu, poczucie spokoju i ukojenia w dzisiejszym pędzącym świecie pełnym stresu i niepokoju.

Pomoże zachować balans, równowagę, harmonię, które są bezcenne. Ważne jest, aby zadbać o ten moment dla siebie, zadbać o swoją psychikę. Długotrwały stres może negatywnie wpływać na zdrowie, odbija się również na ciele i urodzie.

W walce ze stresem pomaga także podarowanie sobie chwili relaksu w domowym SPA. Tutaj mamy poradnik Domowe SPA krok po kroku ze Skincarelover! Sprawdź, jak możesz zadbać o siebie w zaciszu własnej łazienki.


4. Rozluźnia mięśnie

 • Jest to wspaniały pomysł na rozluźnienie po ciężkim treningu, gdy ciało potrzebuje chwili odpoczynku i momentu regeneracji.
 • Pomaga na spięte, pod wpływem czynników stresujących, ciało.


5. Poprawia sen

Sen pozwala nam się zregenerować i nabrać sił. Jest ważny dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Dobrej jakości i odpowiednio długi sen zapewnia dobrą formę, korzystnie wpływa na koncentrację oraz na pamięć. Jest również istotny, gdy uczymy się nowych rzeczy - wspiera proces nauki i zapamiętywania. Nazywany jest również najlepszym kosmetykiem, natomiast jego niedobór i niska jakość snu może przyspieszyć procesy starzenia.

Warto spróbować maty do akupresury, czyli Shivamaty, która może poprawić jakość snu i cieszyć się lepszym zdrowiem.


6. Reguluje trawienie

Stosowanie maty pomaga w dolegliwościach trawiennych, przyspiesza metabolizm i pomaga poczuć się lżej.


7. Podnosi poziom endorfin

Endorfiny to tzw. hormony szczęścia, które sprawiają, że czujemy się dobrze, euforycznie, odczuwamy zadowolenie z siebie. Również dzięki nim w mniejszym stopniu odczuwamy ból.


8. Zmniejsza cellulit


Cellulit mają także zdrowe i szczupłe kobiety. Istnieje szereg czynników, które powodują pojawienie się grudek i nierówności na ciele np. zmiany hormonalne, zmienna jakość snu, alkohol i tytoń, czynniki genetyczne i środowiskowe, zmęczenie.

Stosując matę na okolicę pokrytą cellulitem możliwa jest redukcja pomarańczowej skórki, ujędrnienie skóry oraz jej wygładzenie.

Delikatne kolce przytwierdzone do Shivamaty działają na głębokie warstwy skóry, poprawiają krążenie krwi oraz limfy w problematycznych miejscach. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta, a cellulit zredukowany.


RADA:
Po sesji na macie, posmaruj ciało balsamem antycellulitowym HOT CHICK od marki Be The Sky Girl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat jak pozbyć się cellulitu to przeczytaj ten artykuł!


Przeciwwskazania do używania maty z kolcami


Ciąża

Teoretycznie możliwy jest szkodliwy wpływ na płód i przedwczesny poród spowodowany stymulowaniem pewnych punktów akupresury, dlatego nie należy stosować maty będąc w ciąży.

Choroby układu krążenia

Akupresura oddziałuje na układ krążenia, co nie jest korzystne w przypadku wspomnianych chorób. Nie należy stosować maty, mając tego typu dolegliwości.

Zapalenie i infekcje skórne

Nie należy stosować maty w tych miejscach, gdzie skóra jest podrażniona, występuję stany zapalne, rany, infekcje, czyraki.

Padaczka


Zaleca się, aby osoby cierpiąca na padaczkę stosowały matę tylko wtedy, gdy w pobliżu znajduje się inna osoba mogąca udzielić ewentualnej pomocy. Nie należy wykonywać ćwiczeń na macie, gdy jest się samemu.


Jak używać maty do akupresury?

Na początku ważne jest, aby stopniowo przyzwyczajać ciało oraz skórę do korzystania z maty. Zetknięciu z Shivamatą towarzyszyć może naturalny, lekki ból, szybko jednak zamienia się w uczucie komfortu i ciepła.

Jeśli to są Twoje pierwsze sesje z wykorzystaniem maty lub masz delikatną skórę to:

 • Nie opieraj się od razu na kolcach całym ciężarem ciała, powoli i stopniowo zwiększaj nacisk. Z każdym kolejnym użyciem, skóra przyzwyczai się do ucisku, jednak zacznij uważnie i delikatnie. Słuchaj swojego ciała.

 • Na początku możesz użyć miękkiej tkaniny, którą położysz na matę. Możesz też założyć cienkie skarpetki na stopy i w ten sposób powoli przyzwyczajać się do działania kolców przytwierdzonych do maty.

 • Ułóż Shivamatę na łóżku, podłodze, sofie czy też innej miękkiej lub twardej powierzchni. Jeśli położysz ją na miękkiej powierzchni to kolce będą oddziaływały trochę delikatniej na skórę, co może być pożądane zwłaszcza na początku Twojej przygody.

 • Zaleca się bezpośrednie korzystanie (na odsłonięte ciało) dopiero od momentu, gdy skóra przywyknie do nacisku wywieranego przez kolce.Ile czasu trzeba leżeć na macie z kolcami, aby odczuć pożądane efekty?

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z akupresurą to możesz zacząć od kilku minut dziennie. Gdy skóra zacznie się przyzwyczajać to możesz wydłużać ten czas i cieszyć się korzyściami płynącymi z tych sesji. Możesz korzystać 10-45 minut dziennie (a docelowo nawet i dłużej) w zależności od pożądanego rezultatu i indywidualnych potrzeb.

RADA: Ciało potrzebuje kilku minut, aby uczucie delikatnego bólu zmieniło się w przyjemne uczucie ciepła, relaksujące delikatne mrowienie. Następnie możesz ponownie odczuć ukłucia, co oznacza, że ciało daje Ci sygnał, aby zakończyć korzystanie z maty na dziś.

Warto stosować tę metodę regularnie, aby zapewnić sobie trwałość efektów. Jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe to regularność i systematyczność pomogą pozbyć się bólu na dłużej. Podobnie jest jeśli chcemy zwalczyć stres, cellulit czy odnieść inne korzyści - zaleca się stosowanie kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie.Przykładowe ćwiczenia, czyli jak leżeć na macie do akupresury?

Stopy:


Stań na Shivamacie. Jeśli to początek Twoich sesji to możesz założyć cienkie skarpetki.

Efekt: Stymuluje strefy impulsów, które oddziaływują pozytywnie na całe ciało.Plecy:

Połóż się wygodnie tak, aby całe plecy, zwłaszcza lędźwie, miały kontakt z matą. Ugnij nogi w kolanach, a stopy postaw płasko na podłożu. Spróbuj się odprężyć i oddychać głęboko.

Rezultat: Ćwiczenie pobudza punkty akupresurowe i nerwowe wokół kręgów, dzięki czemu pomaga w wielu schorzeniach kręgosłupa.Pośladki:


Umieść Shivamatę pod pośladkami.

Efekt: Jest to doskonałe ćwiczenie dla osób, które cierpią z powodu rwy kulszowej. W ten sposób rozładujesz napięcia w odcinku lędźwiowym i pośladkach, co zapewnia stabilność i dodaje energii.
A jeśli chcesz pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę, to usiądź tak, aby pośladki i uda znajdowały się na macie.Szczęki / kark:


Przyłóż delikatnie policzek do maty zdrowotnej. Na początku możesz użyć cienkiej tkaniny z uwagi na delikatną skórę twarzy.

Efekt: Odczujesz rozluźnienie i uwolnisz się od napięcia w szczęce i karku. Twoja twarz zyska zdrowy blask. Ta pozycja bardzo pomaga także przy napięciach twarzy i zgrzytaniu zębami. Jest to alternatywa, którą warto wypróbować zanim podejmie się decyzję na temat zastrzyków z botoksu w celu rozluźnienia mięśni twarzy (leczenie bruksizmu).Brzuch:


Połóż się na brzuchu z rękami ułożonymi wzdłuż ciała lub pod głową. Kobiety mogą umieścić ręcznik pod biustem, by zmniejszyć ucisk.

Rezultat: Ćwiczenie to pomaga pozbyć się napięcia w przeponie, zwiększa metabolizm, reguluje trawienie. Pozycja ta redukuje również stres i usprawnia proces oddychania.Warto skorzystać z maty do akupresury, która ma pozytywny wpływ na jakość życia, zdrowie, wyzwala endorfiny i obniża poziom stresu. Jest to nieduża inwestycja, która umożliwi użytkowanie tego produktu zawsze, kiedy tego potrzebujemy, w domowym zaciszu. Wygodne rozwiązanie będące zawsze pod ręką, aby nam pomagać w walce o lepsze samopoczucie. Podaruj sobie piękniejsze jutro lub zadbaj w ten sposób o swoich najbliższych!

Oryginalną Shivamatę znajdziesz w naszym sklepie.

Oczywiście należy pamiętać, że mata nie jest rozwiązaniem na wszystko i nie zastąpi porady lekarskiej w określonych sytuacjach.

Zobacz, kto napisał artykuł o Shivamacie!

1) Test zaskakującej Shivamaty
2) Czy kolczasta mata podbije Polskę?
3) Relaks z kolcami


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.